Ürgüp'ün Tek Eğlencesi, Toplu Sünnet Düğünü

Ürgüp'ün Tek Eğlencesi, Toplu Sünnet Düğünü
 

Ürgüp'te toplu sünnet düğünü oldu. Küçüklerimize geçmiş olsun diliyorum. Orkestra güzel, sanatçılar harika, organizasyon şık ama dans edecek kimse yok. Her türküden, şarkıdan sonra sanatçı haydin dans edelim diye rica ediyor, tık yok. Memlekette insanlar eğlenmeyi unuttular mı desem unutturuldular mı desem bilemedim. Bi tane devlet büyüğü kalksa oynasa arkasından 30 kişi kalkacak yine tık yok; kısacası heyecan yok. Genç kızlar nerede diyor sanatçı, hepsi evlendi mi yoksa diyor, kimse yok; hepsi evde mi bırakılmışlar yoksa evde kalmak korkusundan mı sahneye çıkmadılar anlayamadım.

Meraklanmayın arkadaşlar, bu kez de kimsenin kafasına temenniden kaya, taş düşmedi şükürler olsun ama kaya yiv ve çatlaklarının ayaklarımızın altındaki parke taşları gibi sallandıklarını, korkudan titrediklerini hissetmemek elde değil. Nedir bu kayalarımızın arasında bangır bangır hopörler zıngırdatma merakı anlayamadım. Bir yanda hayırlara vesile olma bir yanda da kayalarımızın çatlamasına vesile olma, sanki memlekette meydan bitti (Atatürk İlkokulu önündeki ve sanayi camisi yanındaki gibi). Ana yolun trafiye kapatılması da cabası. Stadımız da var ama bence de oraya kimse gitmez di o saatte. Bahsettiğim eğlence mekanımız kısa süre önce dinamitlerle tehlikeli olabilecek kayaların şehir meydanına uçurulduğu alan. Hemen karşısında yine bir konserden kısa bir süre sonra büyük bir kaya kütlesinin düşerek üç kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Temenni Tepesi. Ne bileyim, ders almak için kayaların bir diskonun değilde bir kutsal yerin üzerine düşmesi mi gerekiyordu. Arif olana bir kere söylenmesi yeter, aslında bir musibet bin nasihatten de yeğdir ya..........

    • Adnan Tangüler Çöküntü olan bölgedeki moloz yığınının tamamen kaldırılmaması ve Ürgüp çarşısına katılamaması da ayrı bir konu.
       

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !